Subota, 01 Travanj 2023 20:12

Otvorena mobilna izložba Poljoprivredno-prehrambene škole Požega

 

Na dan kada Poljoprivredno-prehrambena škola obilježava spomen na 01. travnja 1885. godine te 138. obljetnicu početka nastave u Ratarnici, u sklopu provedbe velikog školskog projekta "Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti Panonika", u šetališnoj zoni u Požegi postavljena je mobilna izložba čiji je cilj podizanje zainteresiranosti učenika za upis u poljoprivredna zanimanja kroz multimedijalne, stručne i promotivne sadržaje.

Uz ravnateljicu škole Mariju Mršo Rajić i njezine suradnike, otvorenju ove zanimljive izložbe prisustvovao je i zamjenik županice Ferdinand Troha. Svi posjetitelji imat će mogućnost pregleda pripremljenog sadržaja uz tehnologiju proširene stvarnosti, a izložba će biti postavljena od 01. – 07. travnja kada će za posjetitelje biti pripremljen i dodatni sadržaj.

Navedena mobilna izložba sastoji se od 5 interaktivnih panela postavljenih u šesterokut koji kroz proširenu stvarnost prikazuju interaktivne audio-vizualne sadržaje u obliku stripa i animiranih 3D objekata. Kako bi se vidio sadržaj panoa potrebno je pomoću QR koda, koji je vidljiv na panelu, preuzeti aplikaciju koja će posjetitelje, uz animirane likove Amaliju i Marka, voditi kroz proces kojim djeca prolaze od odabira poljoprivrednih zanimanja do zaposlenja.

Nakon Požege, ostale lokacije održavanja mobilne izložbe uključuju još sedam hrvatskih gradova: Pleternica od 08.04. - 14.04., Nova Gradiška od 15.04. - 21.04., Pitomača od 22.04. - 28.04., Virovitica od 29.04. - 05.05., Karlovac od 06.05. - 12.05., Nova Kapela od 13.05. - 19.05., te Lipik od 20.05. - 26.05..

Pročitano 659 puta