Četvrtak, 16 Veljača 2023 13:04

Raspisan Javni poziv za predlaganje članova Kulturnog vijeća Požeško-slavonske županije

 

Kulturno vijeće Požeško-slavonske županije osnovano je radi predlaganja ciljeva kulturne politike i mjera za njihovo provođenje, te predlaganje i stručno vrednovanje programa i projekata u kulturi za koja se sredstva osiguravaju u Proračunu Požeško-slavonske županije iz sljedećih područja umjetničkog i kulturnog stvaralaštva: kulturno-umjetnički amaterizam, dramsku i plesnu umjetnost, glazbeno i glazbeno-scensku umjetnost, knjigu i nakladništvo, vizualne umjetnosti, interdisciplinarne i nove umjetničke i kulturne prakse, djelatnost zaštite, očuvanja i održivog upravljanja kulturnom baštinom i ostale djelatnosti i područja sukladno Zakonu o kulturnim vijećima i financiranju javnih potreba u kulturi.

Stoga se pozivaju predstavnici institucija i udruga iz područja kulture i umjetnosti  koje djeluju na području Požeško-slavonske županije na podnošenje pisanih i obrazloženih prijedloga kandidata za imenovanje članova Kulturnog vijeća Požeško-slavonske županije.

Za članove Vijeća mogu biti kandidirani kulturni djelatnici i umjetnici s područja Požeško-slavonske županije koji svojim dosadašnjim dostignućima kao i poznavanjem problematike vezane uz kulturu i kulturnu politiku mogu pridonijeti ostvarenju ciljeva radi kojih je Vijeće osnovano, a imenuju se na mandat od četiri godine. Ostale informacije možete pronaći u Javnom pozivu.  

Pročitano 1162 puta