Srijeda, 15 Veljača 2023 12:11

Drugi puta u povijesti Republike Hrvatske proglašen Dan nacionalne sućuti

 

Vlada Republike Hrvatske na svojoj posljednjoj telefonskoj sjednici donijela je Odluku o proglašenju 15. veljače 2023. godine Danom nacionalne sućuti u povodu smrti Miroslava Ćire Blaževića.

Drugi puta u povijesti Republike Hrvatske Dan nacionalne sućuti obilježit će se isticanjem zastave Republike Hrvatske na pola koplja na svim zgradama u kojima su smještena tijela državne vlasti i tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te zgradama u kojima je sjedište ili se obavlja djelatnost pravnih osoba, odnosno u kojima fizičke osobe obavljaju samostalnu djelatnost.

Ovim povodom Požeško-slavonska županija pridružila se obilježavanju ovoga tužnog dana postavivši državnu zastavu na pola koplja te na taj način odala počast legendarnom hrvatskom nogometnom treneru i velikanu koji je umro 08. veljače 2023. godine u 88. godini nakon duge borbe sa zloćudnom bolešću.

Pročitano 1245 puta