Četvrtak, 17 Studeni 2022 10:54

Polaganje vijenaca u prigodi Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

 

Pored spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća odana je počast povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te u spomen na sve stradale hrvatske branitelje.

Vijence i svijeće položili su predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županicom Antonijom Jozić zajedno sa vijećnicima Županijske skupštine, izaslanstvo Grada Požege predvođeno gradonačelnikom Željkom Glavićem te predsjednikom Gradskog vijeća Matejom Begićem, kao i predstavnici gradova i općina Požeško-slavonske županije. Počast je odala i Vojarna 123. brigade hrvatske vojske na čelu sa zapovjednikom brigadirom Milom Valentićem, zapovjednikom Dočasničke škole Damir Tomljanović Gavran brigadirom Ivicom Pejakovićem, PU Požeško-slavonska na čelu sa zamjenikom načelnika Daliborom Bauerom, voditelj Područne jedinice Požega Ministarstva hrvatskih branitelja Jozo Katić te voditelj Područnog odsjeka za poslove obrane Požega Ministarstva obrane Slavko Matijević.

Vijenac su položili i Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice, Županijski odbor Socijaldemokratske partije te članovi predsjedništva Domovinskog pokreta podružnica požeško-slavonska.

Na kraju polaganja vijenaca i odavanja počasti župnik in solidum župe sv. Terezije Avilske Josip Krpeljević poveo je prigodnu molitvu.

Pročitano 1071 puta