Četvrtak, 01 Rujan 2022 07:36

Gospa od Suza u Pleternici

Marijansko svetište u Pleternici, posljednjega je dana proslave devetnica u čast Gospi od suza, privuklo mnoštvo vjernika na središnje misno slavlje, kojemu je prethodila procesija s Gospinim likom. Misu i procesiju predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević. Euharistijskom slavlju, zajedno s brojnim vjernicima prisustvovali su i Antonija Jozić, izaslanica predsjednika Vlade RH te županica, Marin Piletić, ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Martina Furdek Hajdin, karlovačka županica, saborska zastupnica Anamarija Blažević i zastupnik Pero Ćosić te zamjenik županice Ferdinand Troha.

Na središnjem slavlju, unatoč povremnoj kiši, okupio se velik broj vjernika i hodočasnika iz cijele Požeške biskupije, ali i iz susjednih biskupija te drugih krajeva Hrvatske. Mnogi su hodočasnici, kao i prethodnih osam dana pješice došli do Pleternice iz Požege i drugih mjesta u Požeško-slavonskoj i Brodsko-posavskoj županiji.

Na svršetku misnog slavlja uslijedila je služba svjetla, hvala i molbenica Isusovoj Majci.

Pročitano 1543 puta