Petak, 10 Lipanj 2022 10:04

Obilježavanje obljetnice smrti Antuna Božića

 

Povodom 30. obljetnice smrti Antuna Božića, pukovnika Hrvatske vojske i prvog predsjednika Hrvatske demokratske zajednice za općinu Požega, na groblju sv. Ilije u Požegi položeni su vijenci i zapaljene svijeće.

Uz članove obitelji pok. Antuna Božića, svijeću su zapalili županica Požeško-slavonske županije i predsjednica ŽO HDZ-a Antonija Jozić, zamjenik županice Ferdinand Troha, gradonačelnik grada Požege dr.sc. Željko Glavić te predstavnici Hrvatske demokratske zajednice.

Povodom ovogodišnje obljetnice, gvardijan Franjevačkog samostana fra Darko Sudarić vodio je molitvu uz grob Antuna Božića, nakon čega su svi sudionici kratku komemoraciju i molitvu održali pored groba Mate Novačića, predsjednika općine Slavonska Požega iz vremena hrvatskog proljeća, koji je devedesetih godina prošloga stoljeća obavljao dužnosti u gradskoj upravi sadašnjeg grada Požege.

Pročitano 820 puta