Ponedjeljak, 30 Svibanj 2022 07:32

Čestitka povodom Dana državnosti

 

„Poštovani žitelji Požeško - slavonske županije,

povijesnim konstituiranjem prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine, učinjen je odlučujući korak prema slobodnoj, samostalnoj i neovisnoj Republici Hrvatskoj. Povijesna uloga Hrvatskoga sabora iskazala se očuvanju hrvatske državnosti tijekom mnogih stoljeća.

Obilježavajući ovaj dan, s osobitim se pijetetom prisjećamo hrvatskih branitelja i domoljuba, njihove žrtve bez koje ne bi bilo potvrde ove povijesne odluke niti konačne pobjede u Domovinskom ratu .

Svim našim žiteljima u ime djelatnika Požeško – slavonske županije, svojih suradnika i svoje osobno, čestitam najveći hrvatski praznik - Dan državnosti.

                                                                                                                                                                                                                                                                   Vaša županica Antonija Jozić“

                                                                                                    

Pročitano 571 puta