Subota, 26 Ožujak 2022 15:51

U Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ otvoreno državno prvenstvo u gađanju samostrelom

 

Streljačkom klubu “Požega” ove godine povjerena je organizacija Prvenstva Hrvatske u gađanju samostrelom field na 18 metara u dvorani, za kadete, juniore, seniorke i seniore pojedinačno i ekipno. Natjecanje se održava 26. i 27. ožujka u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ prema pravilniku Međunarodne samostrelske unije te prema pravilima Hrvatskog streljačkog saveza.

Prvenstvo Hrvatske otvorio je zamjenik županice Ferdinand Troha koji je na samom početku svog obraćanja pozdravio sve prisutne te im poželio ugodne trenutke u našem gradu te puno sportskih uspjeha u sportu u kojemu smo svjetski priznati.

„Sport mladima jača karakter jer se na taj način uče nositi s uspjesima i neuspjesima.“ – kratko je rekao dožupan otvorivši državno prvenstvo.

Današnje natjecanje započelo je nadmetanjem kadeta i juniora, a pravo nastupa imaju svi hrvatski strijelci s valjanim iskaznicama o registraciji i liječničkom potvrdom o izvršenom liječničkom pregledu ne starijem od 6 mjeseci.

Pročitano 299 puta