Petak, 11 Ožujak 2022 15:23

Svečano polaganje vijenaca povodom Dana Grada Požege

 

Svečano obilježavanje u prigodi Dana Grada Požege započelo je danas polaganjem vijenaca na Groblju sv. Ilije kod Spomen križa hrvatskim braniteljima te na Trgu 123. brigade pored Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima.

Svim poginulim i umrlim hrvatskim braniteljicama i braniteljima te svim zaslužnim Požežankama i Požežanima vijence su položili i odali počast brojna izaslanstva: Izaslanstvo Koordinacije udruga proizašlih iz Domovinskog rata, izaslanstvo Požeško-slavonske županije zajedno sa predstavnicima županije, općina i gradova s područja županije predvođeno izaslanicom predsjednika Hrvatskog sabora i županicom Požeško-slavonske županije Antonijom Jozić, izaslanstvo Grada Požege predvođeno gradonačelnikom dr.sc. Željkom Glavićem, izaslanstvo Hrvatske vojske i Policijske uprave požeško-slavonske koje su predvodili brigadir Mile Valentić, zapovjednik središta za obuku i doktrinu logistike Požega te načelnik Policijske uprave požeško-slavonske Željko Grgić te izaslanstvo Ministarstva obrane predvođeno Jozom Katićem, kao i Gradski odbor Hrvatske demokratske zajednice Grada Požege, Socijaldemokratske partije Požeško-slavonske županije, te Domovinskog pokreta Požeško-slavonske županije.

Svečana misa povodom Dana Grada održat će se večeras u 18:30h u Katedrali sv. Terezije Avilske, a predvodit će ju požeški biskup msgr.dr. Antun Škvorčević.

Pročitano 248 puta