Ponedjeljak, 03 Siječanj 2022 20:28

Nikolas Bašić prva je beba na području naše županije u 2022. godini

Nikolas Bašić prva je beba rođena na području naše županije. Nikolas je treće dijete u obitelji majke Kornelije i oca Sandija iz Velike, a rodio se 02. siječnja u 10:22 sati, a težak je 4,030 kg i dugačak 53cm.

Županica Antonija Jozić uručila je prigodne poklone za dijete i cvijeće za majku Korneliju. „Malom Nikolasu želim puno sreće, zdravlja i obilje Božjeg blagoslova, također i njegovim roditeljima i dvjema sestrama koje ga čekaju kod kuće“ rekla je županica te dodala kako je prva beba s područja općine Velika. „Ovo su lijepi trenuci kojima se svi žitelji naše županije mogu veseliti“ rekla je županica i dodala kako su se rodile još dvije bebe i zaključila kako se nada da će to biti pokazatelj nekih boljih trendova.

Majka Kornelija zahvalila se na poklonu i čestitkama te iskazala kako su izuzetno sretni zbog trećeg djeteta.

Prema riječima dr. Domagoja Dokozića, voditelja Službe za ginekologiju i porodništvo Opće županijske bolnice Požega, u 2021. godini požeška bolnica imala je 407 poroda što je za 37 poroda manje nego godinu prije.  

Pročitano 259 puta