Subota, 30 Listopad 2021 14:15

Povodom blagdana Svih svetih položeni vijenci na groblju sv. Ilije

 

Za sve poginule hrvatske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata, povodom blagdana Svih svetih, u Požegi na groblju sv. Ilije svečano su položeni vijenci i zapaljene svijeće, a molitvu kod središnjeg križa predvodio je vojni kapelan Željko Volarić.

Počast su odali zajedničko izaslanstvo Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane, Ministarstva unutarnjih poslova, Požeško-slavonske županije i udruge iz Domovinskog rata, zatim izaslanstvo Požeško-slavonske županije na čelu sa zamjenikom županice Ferdinandom Trohom, te izaslanstva gradova i općina Požeško-slavonske županije.

Na svetkovinu Svih svetih, na groblju sv. Ilije, svečano misno slavlje u 15,30 sati predvodit će požeški biskup msgr.dr. Antun Škvorčević, a na Dušni dan u Katedrali sv. Terezije Avilske euharistijsko slavlje bit će u 18,30 sati. Nakon toga, u kripti Katedrale održat će se molitva odrješenja za sve koji su u njoj pokopani.

Pročitano 407 puta