Nedjelja, 26 Rujan 2021 17:16

Obilježena obljetnica prve vojno-redarstvene akcije u Požeštini

 

Kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Kamenskoj obilježena je 30. obljetnica prve vojno-redarstvene akcije u Požeštini pod nazivom “Rujanska Kamenska”. U akciji su sudjelovali pripadnici 63. samostalne “A” gardijske bojne ZNG i 4. bojne 108 brigade ZNG-a RH Slavonski Brod, gdje je svoje živote izgubilo deset hrvatskih vitezova - Drago Mindum, Nikica Mandušić, Mihovil Vojnić, Branko Terzić, Ivica Zovko, Igor Zalar, Dragan Jajić, Marko Garić, Jozo Jelić i Marko Marić.

Njima u čast vijence su položili i svijeće zapalili izaslanstvo Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, izaslanstvo obitelji poginulih branitelja, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županicom Antonijom Jozić i zamjenikom županice Ferdinandom Trohom, izaslanstvo grada Požege, grada Pleternice i Općine Brestovac, izaslanstvo Policijske uprave požeško-slavonske, Vojarne 123. brigade, te svi ostali koju su željeli odati počast.

Počast poginulim braniteljima koji su položili svoje živote odali su i maratonci koji su istrčali dionicu dugu gotovo 25 kilometara od Požege do Kamenske.

Nakon svečanosti u Kamenskoj vijenci su položeni i zapaljene svijeće u Orljavcu u čast poginulim braniteljima kod njihovog spomenika, Vilku Knezoviću, Damiru Rukelju i Karlu Vranješeviću.

Molitveni zaziv i blagoslov uputio je vojni i policijski kapelan vlč. Željko Volarić.

Pročitano 320 puta