Ponedjeljak, 23 Kolovoz 2021 13:05

Polaganje vijenaca povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima

U povodu Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima na groblju svetog Ilije u Požegi održano je polaganje vijenaca. Polaganju vijenaca uz županicu Antoniju Jozić, zamjenika županice Ferdinanda Trohu, prisustvovali su gradonačelnici i načelnici naše županije.

Europski dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima obilježava se kao spomendan, a obilježavanjem ovoga dana Hrvatska se pridružila većini zemalja članica EU. Totalitarni i autoritarni režimi kroz 20. stoljeće u Hrvatskoj i brojnim europskim zemljama doveli su do tragičnih stradanja, kršenja ljudskih prava i temeljnih sloboda te do progona i likvidacija političkih neistomišljenika. Obilježavanjem navedenoga dana prisjećamo se žrtava totalitarnih i autoritarnih režima, a sve kako bismo gradili suživot na temeljima demokracije i uvažavanja temeljnih prava.

Pročitano 711 puta