Petak, 20 Kolovoz 2021 10:47

Požeško-slavonska županija osigurala sredstva u iznosu milijun kuna za prehranu najpotrebitije školske djece

 

Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike je odobrilo Požeško-slavonskoj županiji financiranje EU projekta „Obrok za 5 – faza VI“ u iznosu od gotovo milijun kuna koji će se provoditi u u 11 osnovnih škola s ciljem besplatne prehrane djece iz obitelji nižeg socijalnog statusa.

„Već šestu godinu provodimo ovaj projekt, a njime je obuhvaćeno oko tisuću djece iz obitelji nižeg socijalnog statusa. Vjerujem kako im je ovo jedan mali oblik pomoći tijekom školovanja njihove djece.“ – rekla je županica Antonija Jozić osvrnuvši se na projekt.

 Projekt je u potpunosti financiran sredstvima Europske unije iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).

Ciljana skupina je oko 1.020 djece koja su definirana kao najpotrebitija prema uvjetima Poziva.

Pročitano 622 puta