Četvrtak, 05 Kolovoz 2021 10:32

Polaganje vijenaca i odavanje počasti povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

 

Na Trgu 123. brigade kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima, povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja, položeni su vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja na sve hrvatske heroje koji su u Domovinskom ratu svoje živote utkali za neovisnu i slobodnu Hrvatsku.

Vijence i svijeće položili su Udruga roditelja poginulih hrvatskih branitelja Grada Požege, predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanstvo Požeško-slavonske županije na čelu sa županicom Antonijom Jozić zajedno sa vijećnicima Županijske skupštine, gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić zajedno sa predsjednikom Gradskog vijeća Grada Požege Matejom Begićem, čelnici gradova i općina Požeško-slavonske županije, predstavnici Vojarne "123. brigade HV" Požega i PU Požeško-slavonske županije, Županijski odbor HDZ-a te Županijski odbor SDP-a.

Nakon polaganja vijenaca u Katedrali sv. Terezije Avilske služeno je svečano koncelebrirano euharistijsko slavlje koje je predvodio požeški biskup msgr. dr. Antun Škvorčević.

Pročitano 1185 puta