Subota, 03 Srpanj 2021 13:17

Svečano otvoreni 55. Đakovački vezovi

 

55. Đakovački vezovi otvoreni su ispred Katedrale scenskom slikom „Moja duša bećarska…“ scenarista Mirka Ćurića i redatelja Darka Milasa.

Svečanost je otvorila Nataša Tramišak, izaslanica predsjednika Vlade RH i ministrica regionalnog razvoja i fondova EU, zajedno sa Janosom Fuzikom, generalnim konzulom Mađarske u Hrvatskoj i gradonačelnikom Đakova Marinom Mandarićem.

Ministrica Tramišak kazala je kako su Đakovački vezovi najveći festival tradicije u Hrvata, dok je generalni konzul Fuzik izrazio zadovoljstvo što je Mađarska zemlja partner ovakvoj manifestaciji. Gradonačelnik Đakova zahvalio se i pozdravio sve prisutne, a svečanom otvorenju prisustvovala je i županica Antonija Jozić.

Đakovčani te njihovi gosti, mogli su uživati u više od sat vremena glazbe i glume uz scensku sliku “Moja duša bećarska…”. Scenska slika koja slavi “bećarluk” vratila nas je u prošlost, u vrijeme raspadanja seoskih zadruga.

 

Foto: Marko Milas

Pročitano 727 puta