Petak, 02 Srpanj 2021 20:01

Požežanin dobitnik obrtničkog priznanja

 

Hrvatska obrtnička komora povodom svog dana održala je svečanu akademiju. Tom prilikom dodijeljena su priznanja zaslužnim i najuspješnijim obrtnicima, a svečanoj akademiji, uz predsjednik RH Zorana Milanovića, izaslanika predsjednika Vlade RH Tomislava Ćorića i brojne druge, prisustvovala je i županica Antonija Jozić.

Brojni članovi komore zatvorili su svoje obrte, no zahvaljujući potporama Vlade RH izvjestan je i broj novih obrtnika, tako da je njihov broj narastao u odnosu na prethodnu godinu.

Najuspješniji obrtnici dobili su nagradu „Zlatne ruke“, dok je Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, već tradicionalno, na proslavi Dana Hrvatske obrtničke komore, uručilo nagradu „Šegrt Hlapić“, najboljim učenicima, školi i mentoru. 

Nagradu „Zlatne ruke“ dobio je Požežanin Anto Bilobrk, vlasnik ugostiteljskog obrta „Bilburger“.

Pročitano 622 puta