Petak, 02 Srpanj 2021 09:56

Koncert u kaptolačkom Starom Gradu povodom 800. obljetnice Požeškoga zbornog kaptola sv. Petra

 

U predvečerje svetkovine sv. Petra i Pavla, u crkvi sv. Jurja u Starom Gradu u Kaptolu, održan je tradicionalni Petrovski koncert »Tu es Petrus«, posvećen 800. obljetnici Požeškoga zbornog kaptola sv. Petra, koji je imao sjedište u spomenutom Gradu. Koncertu je prethodila zahvalna molitva prigodom navedene obljetnice. Uz biskupa Antuna Škvorčevića na koncertu su bili nazočni članovi požeškoga Stolnog kaptola Sv. Petra na čelu s prepoštom Ivicom Žuljevićem, kaptolački župnik Mario Rašić i drugi svećenici, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić, načelnik Općine Kaptol Mile Pavičić te brojni ostali posjetitelji.

Na kraju biskup je podsjetio kako je ovo bio koncert u čast sv. Petra i njegovih 800 godina u našemu Požeškom kaptolu. Rekao je i kako se raduje onome što je ovaj koncert ostvario u nama, a napose onome što je tijekom 800 godina ostvareno ovdje u Kaptolu te čestitao Požeškom stolnom kaptolu Sv. Petra 800. obljetnicu njegova prethodnika požeškoga Zbornog kaptola Sv. Petra. Kaptolačkom pak župniku i načelniku Općine čestitao je dan zaštitnika Župe koji je ujedno i Dan Općine. Čestitao je i svima nazočnima koji vole kaptolačkog sv. Petra.

Pročitano 187 puta