Srijeda, 14 Travanj 2021 14:52

Povodom Dana županije položeni vijenci za poginule branitelje i održana sveta misa

 

Na današnji dan 14. travnja Požeško-slavonska županija obilježava svoju 28. obljetnicu u novijoj hrvatskoj povijesti te kao jedna od najstarijih hrvatskih županija 811 godina od prvog pisanog traga i spomena Požeško–slavonske županije. Radi epidemioloških mjera i trenutne situacije s korona virusom, Županija će na diskretniji način proslaviti svoj dan.

Tim povodom uz spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu na Trgu 123. brigade Hrvatske vojske položeni su vijenci i zapaljene svijeće, a nakon polaganja vijenaca u Katedrali sv. Terezije Avilske održana je sveta misa koju je predvodio požeški biskup mons. Antun Škvorčević.

Vijence su položili predstavnici udruge udovica, udruge roditelja, Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, delegacija županije predvođena požeško-slavonskim županom Alojzom Tomaševićem, delegacija grada Požege, grada Pleternice, grada Lipika, grada Pakraca, delegacija općine Brestovac, općine Kaptol, općine Jakšić, općine Čaglin, općine Velika.

Pročitano 1125 puta