Petak, 26 Ožujak 2021 11:37

Prva sjednica Koordinacijskog vijeća za Panonsku Hrvatsku

 

Danas je održana 1. sjednica Koordinacijskog vijeća za Panonsku Hrvatsku, a s obzirom na aktualnu situaciju širenja virusa COVID-19, a sukladno odlukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, sjednica je održana na daljinu, odnosno izjašnjavanjem prisutnih putem elektroničke pošte.

Osam županija statističke regije Panonska Hrvatska (Karlovačka, Sisačko-moslavačka, Bjelovarsko-bilogorska, Virovitičko-podravska, Požeško-slavonska, Brodsko-posavska, Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska županija) aktivno su krenule s međusobnom suradnjom  2008. godine.

Cilj prve sjednice je predstaviti prijedlog metodologije, institucionalnog okvira i plana aktivnosti za industrijsku tranziciju Panonske Hrvatske te mogućnosti financiranja industrijske tranzicije u okviru Integriranog teritorijalnog programa u razdoblju od 2021. do 2027. godine.

Održavanjem 1. sjednice službeno započinje proces izrade Plana za industrijsku tranziciju Panonske Hrvatske, a odobrenjem zaključaka sjednice Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, kao tehničko tajništvo, izradit će odluke o osnivanju tijela u procesu izrade Plana.

Na prvoj sjednici Koordinacijskog vijeća za Panonsku Hrvatsku, ministrica Tramišak obavijestila je prisutne o zadaćama i ulogama članova Koordinacijskog vijeća u procesu izrade Plana za industrijsku tranziciju Panonske Hrvatske.

Dnevni red 1. sjednice Koordinacijskog vijeća za Panonsku Hrvatsku:

1. Uvodna riječ - Nataša Tramišak, ministrica regionalnog razvoja i fondova EU-a

2. Prezentacija „Industrijska tranzicija u okviru Integriranog teritorijalnog programa 2021.-2027.“ – Šime Erlić, državni tajnik

3. Prijedlog metodologije, institucionalnog okvira i plana aktivnosti za industrijsku tranziciju Panonske Hrvatske – Austin Kilroy, voditelj tima Svjetske banke

4. Diskusija i usvajanje prijedloga metodologije, institucionalnog okvira i plana aktivnosti za industrijsku tranziciju Panonske Hrvatske – Članovi Koordinacijskog vijeća Panonske Hrvatske

Pročitano 188 puta