Subota, 24 Listopad 2020 17:12

Obilježena 29. godišnjica osnutka 123. brigade HV Požega

 

Požeška 123. brigada i njezini ponosni pripadnici, uz pridržavanje svih epidemioloških mjera, obilježili su 29. godišnjicu osnivanja i formiranja brigade kao redovne postrojbe HV.

Obilježavanje je započelo svetom misom u crkvi sv. Lovre te polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća uz spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade.

Počast su odala izaslanstva udruga proisteklih iz Domovinskog rata s obiteljima poginulih branitelja, izaslanik predsjednika RH i načelnik Glavnog stožera OS RH brigadni general Željko Ljubas, izaslanik predsjednika Vlade RH i ministra obrane Branko Hrg, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednik Gradskog vijeća Grada Požege Željko Glavić, izaslanik Ministarstva branitelja, državni tajnik Stjepan Sučić, izaslanstvo Požeško – slavonske županije koje je predvodio požeško-slavonski župan Alojz Tomašević sa svojim zamjenicima Željkom Jakopovićem i Vedranom Neferovićem , izaslanstvo Grada Požege koje je predvodio gradonačelnik Požege i zastupnik u Hrvatskom saboru Darko Puljašić, te izaslanstva ostalih gradova i općina.

Vijenci i svijeće također su položeni i podno spomenika koji je podignut prigodom obilježavanja 10. obljetnice 123. brigade ispred požeške osnovne škole Julija Kempfa te uz bistu prvom predsjedniku Republike Hrvatske, dr. Franji Tuđmanu ispred zgrade Veleučilišta u Požegi.

Pročitano 1375 puta