Subota, 22 Kolovoz 2020 08:56

Blagdan Gospe Voćinske

 

U svim župama naše Biskupije slavi se blagdan Gospe Voćinske, a vjernici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata hodočastili su u Voćin. Kada su stigli hodočasnici su oblikovali procesiju te s pjesmom i molitvom ušli u Gospino svetište.

Tijekom poslijepodneva pristizali su autobusi iz pojedinih župa, a mnogi vjernici došli su osobnim automobilima. Hodočasničko euharistijsko slavlje u 18,30 sati predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Nakon što je procesija biskupa i svećenika s likom Gospe Voćinske stigla iz  crkve do oltarnog dijela svetišnog prostora na otvorenom, biskup Škvorčević uputio je pozdrav Isusovoj Majci pred njezinim likom. Pozdravio je potom nazočne hodočasnike, napose  pješake, te predstavnike društveno političkog života među kojima je bio požeško slavonski župan Alojz Tomašević.

Svečano euharistijsko slavlje završilo je procesijom s likom Gospe Voćinske uz pjevanje marijanskih pjesama i upaljene svijeće.

Pročitano 1571 puta