Utorak, 03 Ožujak 2020 07:43

Požeško-slavonska županija potpisala Ugovor za projekt „Obrok za 5 – faza IV“ u vrijednosti milijun kuna

Svečano potpisivanje ugovora za projekt "Obrok za 5 – faza IV“ održano je 02. ožujka 2020. u prostoru Velike vijećnice Virovitičko-podravske županije. Vrijednost projekta je 991.270,67 kuna. U ime Požeško-slavonske županije kao Korisnika sredstava ugovor s Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku potpisao je zamjenik župana Vedran Neferović.

Nositelj projekta je Požeško-slavonska županija, a partneri su 11 osnovnih škola kojima je osnivač Županija.

Projekt je izradio Regionalni koordinator razvoja Požeško-slavonske županije te je uspješno apliciran na Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (2019./2020.)“, Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u vidu podjele hrane u školama. Ciljna skupina je oko 1050 djece, od kojih je većina korisnika dječjeg doplatka.

 

Pročitano 3540 puta