Subota, 18 Siječanj 2020 18:46

Proslava Vincelova Kutjeva d.d.

Tradicionalno uoči Vincelova održi se velika vinogradarska proslava tvrtke Kutjevo d.d. na lokaciji Vile Vinkomir. Brojni poslovni partneri i prijatelji tvrtke tako se okupe na tradicionalnom orezivanju loze, blagoslovu vinograda i pozivu sv. Vinku da čuva vinograde i vinogradare ta da obilati urod. Uz blagoslov kutjevačkog kapelana Dejana Ilića, prve trsove loze orezali su vlasnik Enver Moralić, predsjednik Uprave Zlatko Romić, članovi uprave Dino Galić i Boro Matijević, bivši predsjednik RH Stjepan Mesić, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, kutjevački gradonačelnik Josip Budimir i drugi. Trsovi su tradicionalno okićeni slavonskim suhomesnatim proizvodima, kobasicama, švarglima, kulenima, uz želju da grozdovi budu tako veliki. Orezivanje je prošlo uz pjesmu članova KUD Bektež, te postroj Povijesne postrojbe Trenkovi panduri iz Požege.

Proslava je nastavljena u velikom i svečanom šatoru pripremljenom za 1.000 uzvanika, a kao i uvijek za goste su bili priređeni i brojni specijaliteti, od šarana na rašljama, tradicionalnog vincelovskog štapa s kobasicom i slaninom, pečenih odojaka, janjića i jarića. No vrhunac gastronomske ponude bude i june na ražnju, ove godine teško 500 kg iz vlastitog uzgoja s stočarske farme Kutjeva d.d. Gosti su zaista uživali u gastronomskim delicijama kutjevačkog kraja, kušanju kraljice svih vina – kutjevačke vrhunske graševine i drugih samo biranih vina iz bogate ponude podruma Kutjeva d.d. Bogat zabavni program počeo je nastupom Dyaco Benda iz Đakova, a u nastavku poznatog pjevača Joleta. Nakon ponoći zasvirali su i Slavonski trubači, program je vodio Tarik Filipović, a nešto prije ponoći svi su uživali uz veliki vatromet na brdu Vinkomir.

Pročitano 2616 puta