Ponedjeljak, 23 Prosinac 2019 12:56

Tiskovna konferencija povodom preuzimanja poslova ureda državne uprave

Vlada Republike Hrvatske donijela je zakonski okvir kojim će županije preuzeti poslove ureda državne uprave, čime će dobiti priliku izravno odgovarati na potrebe građana te im omogućiti bržu i efikasniju uslugu. Objedinjavanjem i samostalnim izvršenjem aktivnosti unutar različitih resora županije će moći značajnije participirati u vlastitoj lokalnoj zajednici te građanima i poduzetnicima omogućiti rješavanje brojnih predmeta na jednom mjestu. Od 1. siječnja 2020. godine, službenici ureda državne uprave vodit će se pod okriljem Požeško-slavonske županije.

Tim povodom župan Alojz Tomašević održao je tiskovnu konferenciju te je objasnio način budućeg djelovanja županije nakon preuzimanja poslova i novih djelatnika iz ureda državne uprave.

 „Poznato vam je da je 2010. godine došlo do podjele i drugačije organizacije na razini Republike Hrvatske te su podijeljeni poslovi županije i formirani su uredi državne uprave. Svi župani su prije par dana s Vladom Republike Hrvatske potpisali sporazum o preuzimanju poslova ureda državne uprave te idemo ovim putem prvenstveno zbog građana koji do sada možda nisu znali gdje i kome se obratiti u vezi nekih predmeta, sada će to biti na jednome mjestu kako bi se omogućilo rješavanje istih u što kraćem roku, naravno prema zakonskim mjerama.

Ono što želim naglasiti je da od djelatnika i suradnika očekujem predanost poslu, rješavanje problema građana i pružanje pomoći u nekim područjima gdje ti građani možda nemaju sve potrebne informacije, zato su djelatnici ovdje u svojim sektorima i oni su ti koji će pomoći kada bude potrebno. Isto tako, svi djelatnici županije, sve poslove i predmete rješavaju na način da promišljaju kako se nešto može pozitivno riješiti, odnosno omogućiti građanima rješavanje njenog problema, u što kraćem vremenu.

Županija ima šest upravnih odjela i početkom iduće godine dodat ćemo još jedan upravni odjel koji će sadržavati poslove državne uprave, no neki od djelatnika će biti dodani u postojeće upravne odjele ovisno o svome dosadašnjem radu. Dakle slijedi nam potpuna reorganizacija u smislu da će dosadašnji pročelnici imati veće ovlasti jer će u svojim upravnim odjelima imati više zadaća i predmeta, a možda i više ljudi, ovisno o budućem vremenu i cjelokupnoj reorganizaciji kada ju finaliziramo. Upravne odjele formirat ćemo na način da nećemo proširivati upravne odjele, nego formiranjem odsjeka unutar upravnih odjela stvorit ćemo jednu nižu razinu, kako bi jednostavnije i ekspeditivnije, ali i neposrednije upravo prema korisnicima, rješavali probleme koji budu aktualni.

Što se tiče doslovnog spajanja dviju zgrada kako bi strankama bilo što jednostavnije naći određeni sektor koji im je potreban, već smo započeli sa stavljanjem u funkciju i nekadašnja vrata koja su služila baš tome. Također smo uredili naš objekt arhive koji će sada zahtijevati još prostora i još ljudi koji će raditi u tome dijelu, sve zbog gospodarstvenika ili poljoprivrednika kojima će jedan od tih predmeta biti od koristi, a ovako će se ubrzati proces traženja i rješavanja njihovog problema. Preuzimamo veći broj obveza i siguran sam da će ekspeditivnost i kvaliteta servisa biti na jednoj višoj razini nego što je bila do sada. Često govorim kako su ovdje ljudi na prvome mjestu te tako treba biti i u budućnosti.“ – rekao je župan Alojz Tomašević.

Pročitano 1881 puta