Srijeda, 25 Rujan 2019 11:22

Svečano uručivanje Ugovora o korištenju stipendije učenicima Poljoprivredno-prehrambene škole Požega

U Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije održano je svečano uručivanje Ugovora o korištenju stipendije učenicima Poljoprivredno-prehrambene škole Požega. Dodijeljeno je ukupno 77 Ugovora o korištenju stipendije u iznosu od 500,00 kn. Ugovore je svečano uručio župan Alojz Tomašević te je novim polaznicima Poljoprivredno-prehrambene škole Požega uputio nekoliko riječi.

„Vi ovdje ste budući poljoprivrednici i gospodarstvenici, budući nositelji obiteljskih gospodarstava i oni koji će prenositi tradiciju Slavonije. Ove godine upisano je 77 učenika u prvi razred Poljoprivredno-prehrambene škole, a ponosan sam što imamo 14 učenika iz drugih županija. To je dokaz da naša Poljoprivredno-prehrambene škola, koja je proslavila 130 godina postojanja i odlukom Ministarstva znanosti, dobila je naziv Centar kompetentnosti. Putem novog kurikuluma i načina obrazovanja, želimo potaknuti mlade ljude da se aktiviraju u vođenju obiteljskih gospodarstava ako ih imaju, da stečeno znanje u školi mogu primijeniti u poslu izvan nje. Drago mi je da ste se odlučili upisati poljoprivredna zanimanja jer je to od velike važnosti za život u Slavoniji, te se radom, trudom i onim istinskim slavonskim inatom, puno toga može postići.“ – rekao je župan Alojz Tomašević.

 

Pročitano 2161 puta