Srijeda, 31 Srpanj 2019 13:08

Održano Međunarodno otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto utrkama

Održano je Međunarodno otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto utrkama na Glavici. Bogata tradicija moto utrka jedna je od značajki po kojima su Požeško-slavonska županija i grad Požega prepoznatljivi i izvan granica Hrvatske. Posebnost ovog sportskog zbivanja je što se događa na prostoru Glavice, vojnom poligonu koji je iznimno pogodan za ovakva i slična zbivanja, naglasio je požeško-slavonski župan Alojz Tomašević

„U našoj Županiji ovakve su se manifestacije dugo godina održavale, uz iznimku da je prethodnih godina bilo promjene lokacija, no drago mi je da se sada opet nalazimo na poligonu Glavica te želim zahvaliti Ministarstvu obrane i zapovjedniku vojarne ovdje u gradu Požegi što su prepoznali važnost moto sporta i dali potporu prostorom koji imaju u svome okrilju za korištenje u svrhe vojnih vježbi. Poligon Glavica na taj način neće biti zatvoren od javnosti i posjetitelja nego iskorišten za ovakve vrste manifestacija, ali i za treninge i ostalo sukladno rasporedom korištenja poligona. Utrka je treću godinu za redom pod pokroviteljstvom Požeško-slavonske županije te nam je od velike važnosti.“ – rekao je župan Alojz Tomašević koji je otvorio utrku.

Pročitano 2037 puta