Utorak, 28 Svibanj 2019 09:11

29. Međunarodna smotra folklora u Velikoj

U sklopu višednevne manifestacije “Čuvajmo običaje zavičaja” u Velikoj održana je 29. Međunarodna smotra folklora na kojoj su u povorci i na pozornici nastupili i predstavili se svojim izvedbama djeca iz Dječjeg vrtića Velika, Veličke mažoretkinje, KUD I.G. Kovačić iz Velike, KUD Raša, Ženski vokalni ansambl Koralde iz Zagreba, HKUD Dubrave iz Aladinića iz BiH, te KUD-ovi, I.G. Kovačić iz Zagreba, Rumunjske Mađarske i Tavankuta (Vojvodina).

Povorka, predvođena jahačicama na konjima, kretala se ulicama Velike od Vatrogasnog doma do središta Velike gdje se pod velikim šatorom održavao centralni dio manifestacije. Svima na dolasku se zahvalio predsjednik Organizacijskog odbora Stanko Raguž koji je najavio dogodine još veću i bogatiju manifestaciju. Načelnik općine Vlado Boban također je uputio riječi zahvale svim sudionicima koji su došli uveličati manifestaciju.

Pročitano 2210 puta