Petak, 03 Svibanj 2019 10:18

5. Kazališni susret dramskih skupina osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije

Kazališni susret dramskih skupina osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije, 5. KaZlaDo održan je Gradskom kazalištu Požega. Gostovale su kazališne i dramske skupine 6 osnovnih i 2 srednje škole s ciljem odgajanja publike i poticanja razvoja kazališne djelatnosti. Njezin edukativni karakter se očituje u radionicama za djecu i nastavnike. Manifestacija je i natjecateljskog tipa gdje stručni žiri odabire najbolju izvedbu iz redova osnovnih i srednjih škola. Ove godine to su koreografkinja i plesna pedagoginja Tihana Strmečki, akademski glumci Marijana Matoković i Lovro Ivanković te djelatnik Gradskog kazališta Požega Dario Hak.

Sudionike festivala i njihove voditelje prigodnim je riječima pozdravio zamjenik požeškog gradonačelnika Ferdinand Troha koji im je poželio puno zabave i uspjeha u radu, a uz želje da se KaZlaDo nastavi održavati jer je dobar primjer i prilika da mladi glumci iskažu svoj kazališni i dramski rad, događaj je otvorila Ana Pirović, predstavnica društvenog odjela Požeško-slavonske županije.

U kategoriji osnovnih škola skupne izvedbe bile su: „Dvije i pol jedinice“ – OŠ Stjepana Radića, Čaglin (voditeljica Ljiljana Đurđević), „Požeški pisci i mlade knjižničarke“ – OŠ Antun Kanižlić, Požega (voditeljica Vlasta Pačić), „Obične školske priče?!“ – OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo (voditeljica Anita Katić), „Šuma Striborova“ – OŠ Fra Kaje Adžića, Pleternica (voditeljica Jasna Kajtar), „Veliki zavodnik“ – Osnovna škola Lipik (voditeljica Ana Knežević), „Lektiranje“ – OŠ Antuna Kanižlića, Požega (voditeljica Biljana Marković i Marijana Josipović).

U kategoriji srednjih škola skupne izvedbe bile su: „Poštovani“ – Katolička gimnazija (voditeljica Marijana Ćorluka), “Gimnazija the musical“ Gimnazija, Požega (voditeljica Duška Galić).

U kategoriji monologa: „Ljeto na jezeru Čiču“ – Ivana Tušek, OŠ Stjepana Radića, Čaglin (voditeljica Ljiljana Đurđević), „Jako sam sretna“ – Katolička osnovna škola Požega, (voditeljica Anita Rašić), „Književnica ili influenserica“ OŠ Antuna Kanižlića Požega (voditeljica Valentina Mirković), „Čežnja“ – Jasmina Anić, OŠ Stjepan Radić, Čaglin (voditeljica Ljiljana Đurđević) „Svemirska jedinica“ – Antonija Haramija, Osnovna škola Lipik (voditeljica: Lionela Brisinello) „Gregov dnevnik“ – Luka Capan OŠ Fra Kaje Adžića, Pleternica (voditeljica: Mihajla Varžak) „Kosjenka“ – Klara Malčić, OŠ Zdenka Turkovića, Kutjevo (voditeljica: Anita Katić),“10 604 razloga zašto“ – Claudia Pamer OŠ Stjepan Radić, Čaglin (voditeljica : Ljiljana Đurđević) „Izaberi život“ – Filip Kovačić, Katolička gimnazija Požega (voditeljica: Marijana Ćorluka),“Karolina Neuberg“ – Lea Majski, Katolička gimnazija Požega (voditeljica: Marijana Ćorluka),“Pismo majci“ – Antonio Bebek, Katolička gimnazija Požega (voditeljica: Marijana Ćorluka), „Duh“ – Ilija Paović, Gimnazija, Požega (voditeljica; Duška Galić).

Pročitano 2376 puta