Petak, 12 Travanj 2019 08:02

Povodom Dana županije položeni vijenci za poginule branitelje i održana sveta misa

Požeško slavonska županija obilježila je svoj Dan županije kao jedna od najstarijih hrvatskih županija. Ove godine obilježava se 809. godina od prvog pisanog traga i spomena Požeško-slavonske županije. Tim povodom uz spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu na Trgu 123. brigade Hrvatske vojske položeni su vijenci i zapaljene svijeće, a nakon polaganja vijenaca u katedrali sv. Terezije Avilske održana je sveta misa.

Vijence su položile obitelji poginulih branitelja, udovice i djeca poginulih branitelja, članovi Udruga proisteklih iz Domovinskog rata i delegacija Koordinacije udruga iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, delegacija županije predvođena požeško-slavonskim županom Alojzom Tomaševićem, delegacija grada Pleternice, grada Požege, grada Lipika, grada Pakraca, grada Kutjeva, delegacija općine Brestovac, općine Kaptol, općine Jakšić, općine Čaglin, općine Velika, delegacija Ureda državne uprave u Požegi, delegacije Policijske uprave i vojarne 123. brigade Hrvatske vojske Požega.

Pročitano 2148 puta