Utorak, 02 Travanj 2019 11:51

Učenici trećeg razreda osnovne škole iz Brestovca u posjetu Županiji

Danas je u prostorima Županije održan prijem učenika osnovne škole Dragutina Lermana iz Brestovca. Županu su u goste došli učenici 3. razreda koji u gradivu trećeg razreda trenutno uče o lokalno i regionalnoj samoupravi te o ustroju Republike Hrvatske. Ovom prilikom župan Alojz Tomašević djeci je objasnio rad Županije te koje su sve ovlasti i zadaće župana. Župan je u nastavku odgovorio na pitanja koja su učenici pripremili za njega, također učenici su županu uručili kao poklon proizvode svoje školske zadruge.

- Veliko mi je zadovoljstvo što sam danas ovdje s vama i što vam osobno mogu objasniti s kojim se sve poslovima bavim kao župan ove predivne županije. Vrlo je važno da već u ovoj dobi krenete učiti o našoj državi i svemu važnome što mi kao stanovnici Hrvatske imamo i cijenimo. Između ostaloga što se po zakonu odrađuje u Županiji kao javnoj ustanovi, naša zadaća je omogućiti bolju budućnost vama, jer vi ste ti koji će jedan dan biti gospodarstvenici, poduzetnici, obrtnici, a možda i budući župani. – rekao je župan Alojz Tomašević kao zaključak današnjeg prijema.

Pročitano 2315 puta