Četvrtak, 14 Ožujak 2019 14:05

Učenici Područne škole Vidovci u posjetu Županiji

U sklopu svoga nastavnoga programa učenici trećih razreda Osnovne škole Antuna Kanižlića Područne škole Vidovci uče i o Požeško-slavonskoj županiji te su danas posjetili povijesnu zgradu Požeško-slavonske županije u kojoj ih je dočekao tajnik županije Željko Obradović. Ovom prilikom djeca su saznala više o radu Županije te koje su sve ovlasti i zadaće župana. Razgovarali su o načinu funkcioniranja županije, ali i nizu drugih tema koje zanimaju učenike, od povijesti zgrade preko osobnih informacija o županu do pitanja o grbovima općina i gradova.

..Iznimna mi je čast što mogu poželjeti dobrodošlicu u ovu predivnu vijećnicu vama djeco i vašoj učiteljici. Vi ste naša budućnost i možda neki od Vas budu vijećnici ili župani, ali najvažnije je da odrastete u dobre ljude na ponos vaših roditelja i zajednice u kojoj živite. Mi ćemo sve učiniti kako bi vaše odrastanje i školovanje učinili što boljim.'' – rekao je Željko Obradović.

Pročitano 2367 puta