Četvrtak, 20 Prosinac 2018 13:56

Dodatna sredstva za HGSS Stanicu Požega

Požeško –slavonska županija sukladno potpisanom Sporazumu  osigurava određena sredstva namijenjena za potrebe operativnosti i obavljanja djelatnosti iz djelokruga Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanica Požega (HGSS).  HGSS je neprofitna organizacija, od javnog interesa i njeno djelovanje je dobrovoljno, a glavni cilj je da se  brinu o sigurnosti građana 24 sata dnevno, 365 dana u godini. Ciljevi su i sprječavanje nesreća, spašavanje i pružanje prve medicinske pomoći u planini i na drugim nepristupačnim područjima i u izvanrednim okolnostima kod kojih pri spašavanju i pružanju pomoći treba primijeniti posebno stručno znanje i upotrijebiti tehničku opremu za spašavanje u planinama u svrhu očuvanja ljudskog života, zdravlja i imovine. Osim spašavanja i pružanje prve pomoći unesrećenima na nepristupačnim područjima, veliku pažnju HGSS posvećuje edukaciji i prevenciji, odnosno sprečavanju i izbjegavanju nesreća na nepristupačnim terenima, posebice planinarskih nesreća. U ovoj godini HGSS, Stanica Požega zabilježila je znatan porast intervencija u svim segmentima (potrage, intervencije i spašavanja te akcija na vodi) preko 30 akcija. Kako bi nastavili sa unapređenjem sigurnosti naših građana, Požeško-slavonska županija je izdvojila dodatna sredstava kako bi se što bolje opremili dodatni timovi sa suvremenom osobnom zaštitom i raznim tehničkom opremom za učinkoviti terenski rad u svim vremenskim uvjetima.

Pročitano 2787 puta