Srijeda, 10 Listopad 2018 08:34

Spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima na Papuku

Krajem 2017. godine, na osnovu arhitektonskog rješenja poznatog arhitekta Andrije Rusana, podignuto je spomen obilježje jedanaestorici poginulih hrvatskih branitelja na Papuku iznad Velike. Spomenik se sastoji od 11 inox stupova, visokih 11 metara, širokih 11 cm, a od kojih svaki simbolizira po jednog od jedanaest hrvatskog branitelja koji su dali svoje život za našu Domovinu na Bazi Papuk. Uz stupove, postavljena i spomen ploča s urezanim imenima svih poginulih branitelja, mjesto za postavljanje vijenaca/cvijeća/svijeća i klupe za odmor. Ove godine Požeško-slavonska županija, dovršila je uređenje spomen obilježja braniteljima tako da na svakom stupu stoji ime poginulog branitelja, postavljena je rasvjeta uz svaki stup koji se solarno napaja te su postavljeni zaštitni stupići oko spomenika.

Pročitano 1970 puta