Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 13:59

Svečano obilježena 27. obljetnica oslobođenja vojarne i Dan hrvatskih branitelja Požeško - slavonske županije

Svetom misom zadušnicom u kapeli sv. Ivana Krstitelja u požeškoj vojarni te polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Trgu 123. brigade počelo je danas obilježavanje 27. obljetnice oslobođenja požeške vojarne i Dana hrvatskih branitelja Požeško-slavonske županije. Nakon odavanja počasti, nazočni su se uputili prema Gradskom kazalištu Požega gdje je održana Svečana akademija.

Na Svečanoj akademiji svim prisutnima obratio se Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević ,,Čast mi je danas biti ovdje sa vama, kao župan najljepše županije i kao umirovljeni general i sudionik svih tih aktivnosti, te mi je čast što je ovaj dan proglašen Danom hrvatskih branitelja Požeško-slavonske županije. Ove godine smo upisali sedmero djece više u osnovne škole u našoj županiji, to mi je veliki ponos i kada gledam ove mlade ljude, našu djecu koja ostaju, to je poruka da mi ovdje jesmo i da ćemo mi ovdje ostati. Kao i te 91. godine, budimo tu i budimo onaj čvrsti kamen i poruka da trebamo izgraditi modernu, časnu, vrijednu i bogatu zemlju koja je stvorena za sav hrvatski narod i ljude koji u njoj žele živjeti. Zato moramo zajedno izgraditi svoju zemlju jer ona je naša jedna jedina.''

Pročitano 1816 puta