Utorak, 24 Srpanj 2018 09:42

Poljoprivredno – prehrambena škola imenovana Centrom kompetentnosti

Na Javni poziv osnivačima za kandidiranje ustanova za strukovno obrazovanje za imenovanje regionalnim centrima, Upravni odjel za društvene djelatnosti Požeško – slavonske županije, koja je osnivač navedene škole, prijavio je Poljoprivredno – prehrambenu školu u Požegi. Između 42 kandidature, 25 škola imenovano je Centrom kompetentnosti, a među njima je i naša škola.
Poljoprivredno – prehrambena škola sada ima mogućnost uz pomoć EU fondova dobiti novu opremu, nove smještajne kapacitete za učenike i učitelje, više konkretne prakse za učenike, ulazak učenika u svijet rada, tijesnu suradnju s poslodavcima te edukaciju učitelja. Sredstva, u iznosu oko milijardu kuna, osigurana su u operativnim programima „Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020." i „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020".

Pročitano 2057 puta