Ponedjeljak, 18 Lipanj 2018 09:29

Koordinacija župana sa gradonačelnicima i načelnicima

U Velikoj vijećnici održana je Koordinacija župana sa gradonačelnicima i načelnicima, a točka dnevnog reda bila je – Razvojni sporazum Slavonija, Baranja i Srijem. Pet slavonskih župana trebalo bi sredinom 7. mjeseca potpisati Razvojni sporazum Slavonija, Baranja i Srijem, a potpisat će ga međusobno i sa Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova EU. U njega će ući, a to znači biti i financirani do 2020.g. svi razvojni projekti koji imaju izravan učinak na gospodarstvo i spremni su za provedbu. Projekti ne mogu biti projekti privatnih investitora. Gradovi i općine u suradnji sa županijom trebali bi odabrati najznačajnije projekte, a koje bi mogli aplicirati navedenom sporazumu te iste dostaviti Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije.

Pročitano 2238 puta