Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 13:34

Slavonski župani potpisat će razvojni sporazum s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova EU

Danas su u  Požeško-slavonskoj županiji slavonski župani potpisali Pismo namjere kojim izražavaju zajedničku namjeru za sklapanje razvojnog sporazuma s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova EU. "Pismo namjere je pred-dokument za ono što će uslijediti, a to je potpisivanje zajedničkog dokumenta o strateškim projektima koje kao pet slavonskih županija imamo na svom prostoru na koji se nadovezuju bilo vrstom ili značenjem jedni na druge. Poveznica je to koja je svima važna jer i proteklih godina nastojali smo partnerski djelovati, a ovo je jedna viša razina zajedničkog djelovanja i poruka da projekt Slavonija na ovaj način dobiva još snažniju potporu" rekao je požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Pismo namjere potpisali su: vukovarsko - srijemski župan Božo Galić, brodsko - posavski župan Danijel Marušić, zamjenik župana Virovitičko - podravske županije Darko Žužak i naknadno će ga potpisati Osječko - baranjski župan Ivan Anušić.

Pročitano 2813 puta