Četvrtak, 17 Svibanj 2018 13:01

Predstavljen projekt "Obrazujmo se zajedno IV"

Danas je u Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije održano predstavljanje projekta "Obrazujmo se zajedno IV". Nositelji projekta koji se provodi u deset osnovnih i četiri srednje škole do 2021. godine su Požeško-slavonska županija i Regionalna razvojna agencija Panora. Cilj projekta je pružiti potporu uključivanju učenika s teškoćama u školama s području Požeško-slavonske županije kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje. Tijekom četiri godine trajanja projekta kroz njega bi trebalo proći 70 učenika.Ukupna vrijednost projekta je oko 8,5 milijuna kuna.

”Čestitam što ste preuzeli i odradili veliku odgovornost skrbeći o učenicima kojima je pomoć potrebna. Matematičkim izrazom, 8,5 milijuna kuna došlo je u našu županiju, 50-tak i više ljudi dobilo je mogućnost zapošljavanja, a djeca kojima je to bilo potrebno dobila su pravu pomoć. Nastavit ćemo s takvim projektima i zbog te djece, ali i zbog ljudi kojima je potrebno radno mjesto kako bi tako olakšali egzistenciju sebi i svojim obiteljima” rekao je tom prigodom župan Alojz Tomašević.

 

 

 

 

 

Pročitano 2392 puta