Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 14:33

Kroz projekt "Obrok za 5" osigurana školska prehrana za svu djecu

U Požeško-slavonskoj županiji danas je predstavljen projekt "Obrok za 5-faza II". Požeško-slavonska županija, kao nositelj, zajedno s partnerima Gradom Požegom, tri gradske osnovne škole, Katoličkom osnovnom školom Požega i jedanaest osnovnih škola kojima je Županija osnivač uspješno je aplicirala projekt „Obrok za 5 – faza II“ na Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (2017./2018.)“, Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. "Ovo je značajan projekt za sve nas, možda ne toliko velik u financijskom smislu, no ovdje je vidljivo da nastojimo brinuti o najpotrebitijima. Nastavit ćemo se i dalje brinuti i pružati potporu jer u Hrvatskoj, a pogotovo u našoj Slavoniji, nitko ne smije biti gladan. Nadam se da će se u dogledno vrijeme situacija u našoj županiji popraviti i da će biti manje potrebitih učenika" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Projekt se provodi, od 11. rujna 2017. do 30. lipnja 2018., a sredstva su u iznosu od oko 600 tisuća kuna osigurana iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije. Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u vidu podjele hrane u školama, a ciljne skupine su  djeca koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u svih 15 osnovnih škola s područja županije.

Pročitano 2725 puta