Utorak, 08 Svibanj 2018 13:21

Međunarodno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto utrkama ovoga vikenda u Požegi

Ovoga vikenda u Požegi na Glavici održat će se Međunarodno otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto utrkama u četiri kategorije: cestovni motocikli, oldtimeri, skuteri i supermoto. Generalni pokrovitelj utrke je Požeško-slavonska županija, a organizator Moto klub Požega. "Završne pripreme na uređenju staze su u tijeku i očekujemo velik broj posjetitelja. Osim hrvatskih vozača očekuje se dolazak natjecatelja iz Slovenije, Srbije, Italije i Njemačke. Utrke se voze dva dana, 12. i 13. svibnja, a cijena ulaznica je 20 i 30 kuna" rekao je tajnik Moto kluba Požega Zlatko Jaroš. Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević istaknuo je kako su moto utrke važan dio turističke ponude naše županije i kako se zalaže da se staza Glavica koristi i u civilne svrhe:" Stazu na Glavici treba staviti u punu funkciju kako bi se naši vozači mogli trenirati, a ne da zbog treniranja moraju odlaziti u susjedne zemlje. Samim tim, omogućili bi i mladim vozačima da neometano voze svoje motocikle i maknuli bi ih sa ulice".

Pročitano 2465 puta