Petak, 27 Travanj 2018 14:52

Potpisan Ugovor o funkcionalnoj integraciji bolnica

Danas je u Maloj vijećnici potpisan Ugovor o funkcionalnoj integraciji bolnica između Opće županijske bolnice Požega i Opće županijske bolnice i bolnice hrvatskih veterana Pakrac. Ugovor su, uz nazočnost ministra zdravstva Milana Kujundžića i požeško-slavonskog župana Alojza Tomaševića, potpisali ravnatelji bolnica dr. Željko Glavić i Marina Major. Prema navedenom ugovoru funkcionalna integracija dijela zdravstvene djelatnosti Opće županijske bolnice Požega i Opće županijske bolnice Pakrac i bolnice hrvatskih veterana odnosi se na obavljanje bolničke (stacionarne) zdravstvene zaštite iz djelatnosti interne medicine, opće kirurgije, ginekologije i opstetricije, pedijatrije, psihijatrije, neurologije, infektologije, urologije, ortopedije i traumatologije, otorinolaringologije, oftalmologije i optometrije u Općoj županijskoj bolnici Požega, bolničke (stacionarne) zdravstvene zaštite iz djelatnosti interne medicine, opće kirurgije, ginekologije i opstetricije, pedijatrije, palijativne skrbi i dugotrajnog liječenja u Općoj županijskoj bolnici Pakrac i bolnici hrvatskih veterana. Funkcionalna integracija dijela zdravstvenih djelatnosti bolničkih zdravstvenih ustanova odnosi se i na pružanje usluga specijalističko – konzilijarne zdravstvene zaštite i dnevne bolnice u ugovorenim djelatnostima u kojima nedostaje potreban broj zdravstvenih radnika u jednoj ustanovi, a koji se mogu osigurati iz druge ustanove.

 

Pročitano 1963 puta