Petak, 23 Ožujak 2018 08:36

Predstavnik Hrvatskih voda u Požeško-slavonskoj županiji

Zamjenik generalnog direktora Hrvatskih voda Davor Vukmirić posjetio je danas požeško-slavonskog župana Alojza Tomaševića i održao radni sastanak na kojemu su razmatrali projekte koji koriste hidropotencijale naše županije te razgovarali o obrani od poplava i navodnjavanju. "Hidropotencijali naše županije vrlo su značajni za razvoj gospodarstva u cijelosti, a posebice u segmentu navodnjavanja i obrana od poplava. Danas smo ponovo razgovarali upravo o opasnostima od poplava kako bi aktualizirali projekte akumulacija od Šumetlice do Kamenske koje su važne i za navodnjavanje i upravljanje vodom. Uz akumulaciju Kamenska predviđeno je primjerice šest mini hidroelektrana od Orljavca do Lužana, tri su izgrađene, tri su predviđene za budućnost. Naš Prostorni plan je u izradi, Studija utjecaja na okoliš je u završnoj fazi i vjerujemo da će na Skupštini najkasnije u rujnu ti dokumenti biti i usvojeni. Drago mi je da se mogu zahvaliti u ime gradova Pakraca i Lipika da su za Šumetlicu, za koju su potpisani ugovori još prošle godine, pronađene nove mogućnosti da taj projekt od gotovo sto milijuna investicija može ići dalje, u početak izgradnje" rekao je župan Tomašević. Zamjenik direktora Hrvatskih voda Vukmirić istaknuo je kako Hrvatske vode kroz šest slavonskih projekata aglomeracije – Požega, Pakrac, Pleternica, Valpovo, Belišće i Đakovo u Slavoniju ulažu oko milijardu i 200 milijuna kuna te dodao:" Veliki dio aktivnosti u tom kontekstu je odradila i Požeško-slavonska županija te župan osobno, jer su četiri od tih šest projekata na ovom području. Uz sve druge projekte i suradnju koju imamo, upravo ovim angažmanom došli smo do situacije da je sve na vrijeme pripremljeno i sada tražimo rješenja da što prije dođemo do raspisivanja natječaja".

 

 

Pročitano 2428 puta