Subota, 10 Ožujak 2018 11:26

Svečana prisega u požeškoj vojarni

U vojarni 123. brigade HV-a u Požegi danas je prisegnuo 21. naraštaj ročnika na dragovoljnom vojnom osposobljavanju. Prisezi ročnika nazočila je i predsjednica Republike Hrvatske, vrhovna zapovjednica Oružanih snaga Kolinda Grabar-Kitarović koja je tom prigodom rekla: "Današnjom prisegom postajete dio jedne velike domovinske obitelji, Hrvatske vojske. S ponosom me ispunjava pogled na mlade ljude poput vas koji su spremni posvetiti dio svojeg života, rada i napora služenju Domovini. Takva požrtvovnost i spremnost stavljanja svih svojih sposobnosti na raspolaganje hrvatskoj državi bio je temelj njezina nastanka i opstanka, a isto tako je zalog i preduvjet njezina budućeg razvoja. Ne samo u vojnoj službi, nego u svim segmentima društva potreban nam je nesebičan rad i zalaganje za opće dobro. Zbog toga, uvijek iznova, ovakve prigode u meni bude vjeru da s pravom samouvjereno gledam u budućnost naše Domovine". Prisegu su danas položila 323 ročnika, među njima i 46 žena.

Pročitano 3074 puta