Četvrtak, 08 Veljača 2018 14:46

Radni posjet Udruge hrvatskih putničkih agencija u Požeško-slavonskoj županiji

TZ Požeško-slavonske županije protekla dva dana bila je domaćin održavanja Upravnog i Nadzornog odbora Udruge hrvatskih putničkih agencija. Prvoga dana održani su predviđeni sastanci Upravnog i Nadzornog odbora UHPA-e, dok je drugog dana održana prezentacija ponude tri receptivne agencije (Luks Bike Adventure, Požega; Lira Travel, Lipik; Open Way, Pakrac) s područja Požeško-slavonske županije koje se bave prodajom specijaliziranih programa cikloturističkih paketa, aktivnog odmora i gastronomije. Nakon prezentacije uslijedio je radni sastanak predstavnika UHPA-e s predstavnicima četiri turističke agencije, predstavnikom Udruge turističkih vodiča PSŽ i predstavnicima sedam turističkih zajednica s područja županije. Na sastanku su otvoreni problemi s kojima se susreću turističke agencije, ali i predstavljene mogućnosti za udruživanje i buduću suradnju oko plasmana i prodaje aranžmana na domaćem i stranom tržištu. Sastancima je nazočio i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević.  Predstavnici UHPA-e imali su priliku obići i razgledati gradsku jezgru i znamenitosti grada Požge od kojih bismo izdvojili Katedralu sv. Terezije Avilske, Kapelu Ivana Pavla II., Dijecezanski muzej Požeške biskupije, te Crkvu sv. Lovre koje su tom prilikom posjetili. UHPA je jedna od vodećih strukovnih udruga u turizmu te najveće udruženje turističkih agencija u Hrvatskoj. U svojem članstvu broji 200-tinjak redovnih članova koji pružaju usluge turističkih agencija i turoperatora te više od 100 pridružena člana iz hotelijerstva, prijevoza, strukovnog obrazovanja te drugih ustanova i udruga vezanih uz turizam.

Pročitano 3471 puta