Srijeda, 07 Veljača 2018 09:37

Pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja u Požeško-slavonskoj županiji

U organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Požeško-slavonske županije pomoćnik ministrice Vlado Prskalo održao je danas radni sastanak s predstavnicima županije, ravnateljima srednjih škola, predstavnicima  Županijske gospodarske i Obrtničke komore te gospodarstvenicima. Tema sastanka bila je strukovno obrazovanje jer je cilj nadležnog Ministarstva urediti sustav strukovnog obrazovanja, prilagoditi ga prostoru i vremenu u kojem živimo i omogućiti mladima da steknu obrazovanje za život kojim će ispuniti potrebe hrvatskog gosodarstva. "Ravnatelji srednjih škola moraju s osnivačem napraviti iskorak i unaprijed planirati bar pet do deset godina. Hrvatska polako hoda, a svijet oko nas trči i ako ih želimo stići moramo brzo trčati. Sada pred sobom imamo priliku da ubrzamo i pokušamo izgraditi sustav a ne jednokratne mjere. Obrazovanje je ozbiljan posao, stabilnost države ovisi i o obrazovanju i želimo izgraditi sustav koji će polučiti rezultate na duge staze. Strukovne škole su povezane s razvojem znanosti, a znanost se iznimno brzo mijenja i nužno je promijeniti uvjete rada u školama, osloniti se na cjeloživotno učenje i kvalitetnije opremanje. To su mjere koje ovise o školama i njihovim jasnim planovima i ciljevima" rekao je pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Vlado Prskalo. Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević istaknuo je kako daje potpunu podršku u tim nastojanjima te rekao:" Razgovarali smo i dobili jasne smjernice što trebamo učiniti kako bi se strukovno obrazovanje podiglo na višu razinu kako bi odgovorilo zahtjevima tržišta i privrede. Naše strukovne škole imaju prostora i mogućnosti te pozivam ravnatelje i profesore da zajedno pronađemo odgovore što želimo jer bez kvalitetnog obrazovanja nema ni kvalitetnog gospodarstva". Nakon sastanka pomoćnik ministrice Prskalo u pratnji župana Tomaševića i njegovih suradnika obišao je pet strukovnih škola sa područja Požeško-slavonske županije.

Pročitano 2550 puta