Ponedjeljak, 03 Srpanj 2017 12:08

U Požeško - slavonskoj županiji održan sastanak Vlade Republike Hrvatske sa županima

Danas je u Velikoj vijećnici Požeško - slavonske županije održan sastanak Vlade Republike Hrvatske sa županima, predstavnicima Udruga gradova i Udruga općina te predsjednikom Odbora za lokalnu i područnu samoupravu u Hrvatskom saboru. Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević nazočnima je poželio dobrodošlicu te tom prigodom rekao : "Uvjeren sam kako će ovaj današnji sastanak, ali i vaš boravak u našoj županiji, ostati u jednoj predivoj uspomeni i da ćemo u ovoj prigodi razmijeniti prijedloge i mišljenja, a samim time dati odgovore na sva otvorena pitanja": Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković zahvalio je županu Tomaševiću na dobrodošlici te naglasio kako Vlada i svi njezini ministri jako dobro poznaju sve potrebe u županijama te dodao: "Pripremajući se za ovaj sastanak dogovorili smo da ovakvi sastanci uvijek imaju specifične teme dnevnog reda. Za današnje dvije teme odabrali smo one koje su možda najaktualnije, a to su Strategija regionalnog razvoja RH koju je Vlada usvojila prije nekoliko dana i Financiranje područne samouprave. O prvoj će nešto više reći ministrica Gabrijela Žalac, a o drugoj ministar Zdravko Marić". Slijedeći sastanak u ovakom sazivu održat će se u prosincu u Šibeniku.

Pročitano 2287 puta