Ponedjeljak, 26 Lipanj 2017 10:36

Održana Konstituirajuća sjednica Županijske skupštine

U Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije danas je održana konstituirajuća sjednica Županijske skupštine. Za predsjednicu Županijske skupštine izabrana je Josipa Miličević, a za potpredsjednike Antonija Jozić i Marijo Seleši. Županijsku skuštinu čine 37 vijećnika, 23 iz redova koalicije HDZ, HDSSB, HSLS i HSU, 7 vijećnika iz SDP-a, 3 s kandidacijske liste grupe birača nositelja Željka Kalića, 2 s liste MOST-a te 2 ispred HSS-a. Zbog obavljanja nespojive dužnosti požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Željko Jakopović svoje mandate su stavili u mirovanje te su umjesto njih vijećnici Miroslav Crnjac i Mario Galaš. Mandat u mirovanje stavio je i Zdravko Ronko kojeg će mijenjati Slavko Rih. Nakon Konstituirajuće, održana je i prva radna sjednica Županijske skupštine.

Pročitano 1544 puta