Srijeda, 21 Lipanj 2017 12:06

Održana javna tribina na temu načina na koji se procesuiraju hrvatski branitelji

U organizaciji Požeško-slavonske županije sinoć je održana javna tribina na temu "Način na koji se procesuiraju hrvatski branitelji i kakve su moguće posljedice takvih presuda za Hrvate u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini". Tribini su nazočili i saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik grada Požege Darko Puljašić te ostali gradonačelnici i načelnici, a o navedenoj temi govorili su hrvatski generali Zlatan Mijo Jelić i Željko Šiljeg. Župan Tomašević uvodno je pozdravio sve nazočne te tom prigodom rekao: "Posebno sam sretan što smo organizirali ovu tribinu na kojoj će govoriti dva moja ratna prijatelja. Večerašnja tema vrlo je osjetljiva jer su hrvatski branitelji prepušteni sustavu nebrige. Teza koja se počela provlačiti je  da je ratovanje u BiH ratni zločin te da je Hrvatska agresor tako da su tamošnji branitelji prepušteni sami sebi. Oni danas moraju voditi veliku i tešku bitku kako bi dokazali da nisu ratni zločinci, da nije bilo udruženog ratnog zločina a pogotovo da nije bilo agresije Republike Hrvatske na priznatu Bosnu i Hercegovinu". Nakon župana Tomaševića nazočnima su se obratili gosti hrvatski generali Jelić i Šiljeg. "U BiH imamo dva zakona po kojima se sudi za ratne zločine - jedan je kazneni zakon bivše SFRJ, a drugi je kazneni zakon donesen retroaktivno iz 2003. godine koji je puno teži i po kojemu se sudi Hrvatima. U BiH se uopće ne procesuiraju mnogobrojni zločini nad hrvatskim narodom i tako, preko ovih montiranih političkih procesa, hravtski narod u BiH se želi proglasiti zločinačkim, a Republika Hrvatska agresorom" rekao je u svom izlaganju general Jelić.

Pročitano 2269 puta