Četvrtak, 18 Svibanj 2017 12:45

Postavljen kamen temeljac za izgradnju Regionalnog centra kompetencija u poljoprivredi i prehrani

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević postavio je danas kamen temeljac za izgradnju Farme mliječnih krava kao sastavnog djela Regionalnog centra kompetencija u poljoprivredi i prehrani u sklopu Poljoprivredno-prehrambene škole Požega. "Poljoprivredno - prehrambena škola Požega ima 120 hektara poljoprivrednih površina od čega je 9 hektara predviđeno za izgradnju Centra, odnosno kompleksa farmi. U slijedećim fazama plan je izgraditi farmu crne slavonske svinje, farmu svinja za intenzivni uzgoj, hladnjaču s pakirnicom i linijom prerade soka. Ukupna vrijednost investicije je 32 milijuna kuna" rekla je predstavljajući projekt ravnateljica škole Marija Grgić. Župan Tomašević kao idejni začetnik Regionalnog centra istaknuo je kako očekuje da se promijeni stav o Poljoprivrednoj školi te tom prigodom rekao:" U narednim godinama očekujem pritisak dolaska učenika iz cijele Hrvatske koji će željeti upisati baš ovu školu s ciljem da ona postane centar razvoja moderne hrvatske poljoprivrede, ali i garancija da će mladi ljudi ostati na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima". Polaganju kamena temeljca nazočili su i zastupnik u Hrvatskom saboru Franjo Lucić, zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović, gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić, zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić, ravnatelji škola te učenici i profesori Poljoprivredno-prehrambene škole.

Pročitano 4321 puta